12 Ağustos 2018 Astrolojik Gökyüzü Takvimi

 

12 Ağustos 04:27  Güneş Quincunx  Pluto

Enerjide düşüş olur. Havada umutsuzluk ve ruhsuzluk hakimdir, ayrıca insanlar kendilerini kaderin pençesindeymiş gibi hisseder. Bu açı altında atmosfer de karanlık ve boğucu algılanır. Bu açı altında karanlık ortamlarda dinlenmek veya uyumak tazelenmeye neden olur. Ruhsal kontrol ele geçirilebilirse liderlik alanında başarı kazanılması gereken işler ve projeler için iyidir. Kişilikler karizmatik ve gizemli bir hale bürünür.

 

12 Ağustos 07:00 Ay Başak Burcuna Geçiyor                         

Kendine hizmet zamanı. Çalışma, titizlik, temizlik ve detay önplandadır. Ayrıntılarda kendinizi kaybetmemeye ve başkalarını eleştirilerinizle yıpratmamaya dikkat edin. Ay Başak’ta iken evi veya bahçeyi temizlemek ve düzenlemek uygundur. Yalnız bitki ve meyve toplamamaya özen gösterin çünkü lezzetsiz olurlar. Başak burcu rutinlerin de burcu olduğundan, alışkanlık tehlikesi yaratacak hiç bir şey bu dönemde denenmemelidir. İşinize yarar hale getirinceye kadar bir şeyi çok fazla irdeleyebilirsiniz şu günlerde. İşe yarayıp yaramadığına bakmadan biraz da zevk almayı önplana almalısınız. Gereksiz şeyleri evden, işten temizlerken ileride gerekli olacak veya önceden estetik bulduğunuz şeyleri atmamaya dikkat edin, sonradan pişman olabilirsiniz. Bir konuya bir kaç yönden bakarken konunun özüne inmekte zorluk çekebilirsiniz. Başak burcu bitkileri temsil eder. Bu yüzden alternatif tedavilere, bitkilerle şifaya değer verebileceğimiz, bunun üzerinde çalışılabilecek günler. Ay Başak geçişlerinde insanların ve/veya özellikle hayvanların etik dışı kullanılmalarıyla ilgili haberlerde artış görülebilir, bu yüzden temkinli olunmalıdır.

 

12 Ağustos 13:31 Güneş Altın Oran Chiron          

Kendi kendini tedavi etme zamanıdır. Kişiler kendisini bireysellik gerektiren konularda ifade ederek bu tedaviye yardımcı olur. Kendinize dönerek fiziksel yada ruhsal sorunlarınızı çözümleyebilirsiniz.

 

12 Ağustos 22:41 Venüs Üçgen ve Sextile  Ay Düğümleri

Venüs'ün varolan doğası güçlenir. Ödüller vaad eden bir açıdır. Bu açı altındaki tek tehlike ufak engeller karşısında geriye kaçmak, boşvermek ve sahte değişimlere  karşı ayartılmaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Buradaki açıklamalar 2018 Gökyüzü Takvimi'nden alıntılanmıştır. İzinsiz alıntılanamaz ve hiç bir şekilde kullanılamaz.

Kitabı e-ticaret sitemizden satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Not:

Değerli astrolojisever,

Gün içerisinde saat saat tüm pozisyonlar, burada açıklamalarıyla verilmiştir. Lâkin bu pozisyonların kişisel haritanızda nerelere dokunduğu hayli önemlidir ve her pozisyonun etki zaman aralığı da farklıdır. Bu yüzden takvimi “günün havasını koklamak” amacıyla kullanabilirsiniz ve kişisel haritanızda dokunacağı yer için de yorum açısından yardımcı olacaktır. Takvimde yer alan saatler pozisyonların "tam" keskinleşme zamanlarıdır. Etki aralıkları maksimum düzey olarak şöyledir (Etki aralıkları değişken olduğundan tüm etkilerin başladığı zamanı görebilmek veya henüz keskinleşmemiş anları önceden bilebilmek için 2018 Gökyüzü Takvimi kitabını edinmelisiniz..):

Güneş’in kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına kadar geçerlidir.

Merkür’ün kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına,

Venüs’ün kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına,

Mars'ın kurduğu açılar 4 gün önce, 3 gün sonrasına,

Jüpiter'in kurduğu açılar 24 gün önce, 18 gün sonrasına,

Satürn'ün kurduğu açılar 60 gün önce, 1 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Chiron’un kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Uranüs’ün kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Neptün’ün kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Pluto’nun kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Ay’ın Boşlukta olduğu saatler bir sonraki burca geçişine kadar sürer.

Bir gök cismi bir burca girdiğinde ise, yazılan yorum bir sonraki burca geçişe kadar geçerlidir.

 

Gökyüzünün kalitesinden optimum fayda görmenizi dileriz.

Astroloji Akademisi
Astroloji Akademisi on FacebookAstroloji Akademisi on GoogleAstroloji Akademisi on LinkedinAstroloji Akademisi on TwitterAstroloji Akademisi on Youtube
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Türkiye'nin Tek Astroloji Dergisi. Sonbahar sayısı yayında. Satın almak için tıklayın.
+ +