18 Haziran 2018 Astrolojik Gökyüzü Takvimi

 

 

 

18 Haziran 06:26 Ay Başak Burcuna Geçene Kadar Boşlukta                                  

Ay’ın bulunduğu burçtan çıkana kadar hiç bir açı yapmayacak olması kaotik bir hava oluşturur ve hiç bir işe başlanmaması gerektiğini ifade eder.

 

 

18 Haziran 11:41 Ay Başak Burcuna Geçiyor                        

Kendine hizmet zamanı. Çalışma, titizlik, temizlik ve detay önplandadır. Ayrıntılarda kendinizi kaybetmemeye ve başkalarını eleştirilerinizle yıpratmamaya dikkat edin. Ay Başak’ta iken evi veya bahçeyi temizlemek ve düzenlemek uygundur. Yalnız bitki ve meyve toplamamaya özen gösterin çünkü lezzetsiz olurlar. Başak burcu rutinlerin de burcu olduğundan, alışkanlık tehlikesi yaratacak hiç bir şey bu dönemde denenmemelidir. İşinize yarar hale getirinceye kadar bir şeyi çok fazla irdeleyebilirsiniz şu günlerde. İşe yarayıp yaramadığına bakmadan biraz da zevk almayı önplana almalısınız. Gereksiz şeyleri evden, işten temizlerken ileride gerekli olacak veya önceden estetik bulduğunuz şeyleri atmamaya dikkat edin, sonradan pişman olabilirsiniz. Bir konuya bir kaç yönden bakarken konunun özüne inmekte zorluk çekebilirsiniz. Başak burcu bitkileri temsil eder. Bu yüzden alternatif tedavilere, bitkilerle şifaya değer verebileceğimiz, bunun üzerinde çalışılabilecek günler. Ay Başak geçişlerinde insanların ve/veya özellikle hayvanların etik dışı kullanılmalarıyla ilgili haberlerde artış görülebilir, bu yüzden temkinli olunmalıdır.

 

 

18 Haziran 16:40 Satürn Quincunx Kuzey Ay Düğümü

Etkisi uzun süren, çok önemli bir pozisyondur.  Satürn gerçekliği artık sorgulanamayan sosyal veya bilimsel  kuralları temsil eder ve hemen herşeyi maddi dünyada somutlaştırarak kalıcı hale getirir. Bu açı göklerdeyken gruplarda ve insan ilişkilerinde zorlanmalar, kısıtlanmalar ve ayrımcılık ortaya çıkar. Yanlış verilmiş kararlar nedeniyle hayat düzeninin ve ideal olanın bozulmamasına dikkat edilmelidir.

 

 

 

 

 

Buradaki açıklamalar 2018 Gökyüzü Takvimi'nden alıntılanmıştır. İzinsiz alıntılanamaz ve hiç bir şekilde kullanılamaz.

Kitabı e-ticaret sitemizden satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Not:

Değerli astrolojisever,

Gün içerisinde saat saat tüm pozisyonlar, burada açıklamalarıyla verilmiştir. Lâkin bu pozisyonların kişisel haritanızda nerelere dokunduğu hayli önemlidir ve her pozisyonun etki zaman aralığı da farklıdır. Bu yüzden takvimi “günün havasını koklamak” amacıyla kullanabilirsiniz ve kişisel haritanızda dokunacağı yer için de yorum açısından yardımcı olacaktır. Takvimde yer alan saatler pozisyonların "tam" keskinleşme zamanlarıdır. Etki aralıkları maksimum düzey olarak şöyledir (Etki aralıkları değişken olduğundan tüm etkilerin başladığı zamanı görebilmek veya henüz keskinleşmemiş anları önceden bilebilmek için 2018 Gökyüzü Takvimi kitabını edinmelisiniz..):

Güneş’in kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına kadar geçerlidir.

Merkür’ün kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına,

Venüs’ün kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına,

Mars'ın kurduğu açılar 4 gün önce, 3 gün sonrasına,

Jüpiter'in kurduğu açılar 24 gün önce, 18 gün sonrasına,

Satürn'ün kurduğu açılar 60 gün önce, 1 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Chiron’un kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Uranüs’ün kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Neptün’ün kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Pluto’nun kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Ay’ın Boşlukta olduğu saatler bir sonraki burca geçişine kadar sürer.

Bir gök cismi bir burca girdiğinde ise, yazılan yorum bir sonraki burca geçişe kadar geçerlidir.

 

Gökyüzünün kalitesinden optimum fayda görmenizi dileriz.

 

Astroloji Akademisi
Astroloji Akademisi on FacebookAstroloji Akademisi on GoogleAstroloji Akademisi on LinkedinAstroloji Akademisi on TwitterAstroloji Akademisi on Youtube
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Türkiye'nin Tek Astroloji Dergisi. Sonbahar sayısı yayında. Satın almak için tıklayın.
+ +