2 Haziran 2018 Gökyüzü Takvimi

 

2 Haziran  10:22   Merkür   Kontra Paralel  Pluto

Bu açı altında doğru olmayan fanatik düşüncelerin sıklıkla propagandasının yapıldığı görülür. Hoşgörünün azaldığı, münakaşaların sıklıkla meydana geldiği bir zaman dilimidir. Bu etki altındaki bireyler adete fikirleriyle herkese meydan okuma gayretine girerler. Komplo teorileri, falcılık ve büyücülük, batıl inançlar doruk noktasındadır. Aynı zamanda sözcüklerin dönüştürme gücü.

 

2 Haziran  11:20   Merkür   Üçgen ve Sextile Ay Düğümleri

Merkür'ün düğümlerle olan yumuşak açılarında geçmişten gelen söylemler tekrar söz konusu olur. Eskiden olan olayların benzerleri bu dönemde bir sarmal gibi kendisini tekrarlar. Merküryen alışkanlıkların, örneğin tiklerinizin üzerine gidebilirsiniz.

 

2 Haziran 11:25 Venüs Üçgen Neptün

Bu açı altında borç almamak ve vermemek gerekir. Dünyaya ait olaylardan çok, daha soyut olaylarla ilgilenmek için iyi bir dönemdir. Sevecenlik artar. Sanatsal faaliyetlerde yaratıcılık görülür. Hatta diğer konstelasyonlar uygun olduğunda aşık da olunabilir. İçkiye meyil görülebilir. Bu dönemde toplanan bitki ve meyveler çok lezzetli olur.

 

 

2 Haziran 15:55 Merkür  Kontra Paralel  Mars  

Merkür ile Mars'ın sert ilişkisi kontrolsüzlüğe yol açar. Kişisel düşünceler düşünmeden ifade edilir ve gerginlikle agresiflik yoğundur. Ses tonları yükselir, polemik ve gelişigüzel düşüncesizce yapılmış yorumlar artar. Araba kullanmaktan kaçınılmalıdır, alışveriş yapmak ve yazı yazmak hata olur. Makinelerle çalışan insanların kaza riski vardır. Öte yandan zihin çok işlektir. Bu yüzden zihinsel süreçler, örneğin yeni fikir üretimleri için kullanılmalıdır.

 

2 Haziran 16:15   Merkür  Quincunx Satürn

Merkür ile Satürn'ün sert açıları altında karamsarlık ve depresyon hakimdir. Bireyler birbirlerini sık sık geçmiş gitmiş konularla suçlar ve eleştirirler. Sosyal iletişimlerde ortaya yeni fikirlerin sürülmemesi gerekir çünkü kabul görmeyeceklerdir. İletişimlerde aksamalar ve belgelerde kayıplar görülür. Bilimsel çalışmalar için zihnin güçlü bir şekilde kullanılabileceği bir zaman da olabilir.

 

2 Haziran 19:08  Oğlak Burcunda Solan Ay  

Dolunayla temsil edilen bitişten sonraki olgunlaşma dönemini temsil eder. Ortaya çıkarak kendini gösteren kişi veya proje bu dönemde sosyal yaşamda olgunlaşma ve ortadaki olguyu paylaşarak kendini gösterme evresindedir. Oğlak burcunda gerçekleşen bu faz ise kanıtlarıyla ortada olan sonuçları, artık sonuçlarla ilgili yapılanma ve sorumluluk alma dönemine işaret eder.

 

 

 

 

 

Buradaki açıklamalar 2018 Gökyüzü Takvimi'nden alıntılanmıştır. İzinsiz alıntılanamaz ve hiç bir şekilde kullanılamaz.

Kitabı e-ticaret sitemizden satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Not:

Değerli astrolojisever,

Gün içerisinde saat saat tüm pozisyonlar, burada açıklamalarıyla verilmiştir. Lâkin bu pozisyonların kişisel haritanızda nerelere dokunduğu hayli önemlidir ve her pozisyonun etki zaman aralığı da farklıdır. Bu yüzden takvimi “günün havasını koklamak” amacıyla kullanabilirsiniz ve kişisel haritanızda dokunacağı yer için de yorum açısından yardımcı olacaktır. Takvimde yer alan saatler pozisyonların "tam" keskinleşme zamanlarıdır. Etki aralıkları maksimum düzey olarak şöyledir (Etki aralıkları değişken olduğundan tüm etkilerin başladığı zamanı görebilmek veya henüz keskinleşmemiş anları önceden bilebilmek için 2018 Gökyüzü Takvimi kitabını edinmelisiniz..):

Güneş’in kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına kadar geçerlidir.

Merkür’ün kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına,

Venüs’ün kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına,

Mars'ın kurduğu açılar 4 gün önce, 3 gün sonrasına,

Jüpiter'in kurduğu açılar 24 gün önce, 18 gün sonrasına,

Satürn'ün kurduğu açılar 60 gün önce, 1 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Chiron’un kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Uranüs’ün kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Neptün’ün kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Pluto’nun kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Ay’ın Boşlukta olduğu saatler bir sonraki burca geçişine kadar sürer.

Bir gök cismi bir burca girdiğinde ise, yazılan yorum bir sonraki burca geçişe kadar geçerlidir.

 

Gökyüzünün kalitesinden optimum fayda görmenizi dileriz.

 

Astroloji Akademisi
Astroloji Akademisi on FacebookAstroloji Akademisi on GoogleAstroloji Akademisi on LinkedinAstroloji Akademisi on TwitterAstroloji Akademisi on Youtube
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Türkiye'nin Tek Astroloji Dergisi. Sonbahar sayısı yayında. Satın almak için tıklayın.
+ +