26 Mayıs 2018 Gökyüzü Takvimi

 

 

26 Mayıs 09:39 Venüs Karşıt Satürn

Para ile ilgili sorunların kalıcı olma tehlikesi vardır, bu yüzden bu konuyla ilgili kararları bir başka güne bırakmakta fayda olabilir. Gereksiz sorumluluklar, karamsarlık ve işlerin yük haline geldiği düşünülebilir. Satürn'ün sert açıları ayrıca Venüs'ü, dolayısiyle de seks hormonlarını kötü yönde etkiler, insanlar istenmediklerini ve sevilmediklerini düşünebilir, kendilerini yetersiz görebilirler.

 

26 Mayıs 11:23 Venüs Quincunx Güney Ay Düğümü

Bu açı altında dikkatli davranmak gerekir. Çünkü bu açı ilk başta insanlara avantajlı gibi görünse de, sonradan pişman olacağı değişimler getirir. Seçme hakkı varsa eskiye devam etmenin gerektirdiği bir açıdır.

 

26 Mayıs 16:40 Ay Akrep Burcuna Geçiyor          

Akrep burcu, aynı Ay’ın yöneticisi olduğu Yengeç gibi içgüdüsel bir burçtur. İki burç da geceyle ve gizli olanla, derinlikle ilgilidir. Bu ortak semboller Ay’ın Akrep geçişini bir hayli etkili yapar. Bu yüzden geçiş, hayli depresif ve duygu yoğun olarak geçebilir. Akrep enerjisinin derinliği, hırsı ve tutku yönü bilime, keşfetmeye ve mükemmelliyete yönlendirilebilirse eğer; bu sefer depresif değil de fazlasıyla olumlu geçmeye adaydır. Akrep tüm burçların arasında “gözlem ve araştırma, mükemmelleştirme” şampiyonudur. Psikolojinin de sembolüdür. Ay Akrep burcundayken ayrıca kurtulmak/bırakmak/itmek istediğiniz konuları da tekrar ele alabilirsiniz. Akrep "dönüşerek" hayatta kalmanın veya dönüşerek bir şeyden kurtuluşun burcudur. "Dönüştürmek" anahtar kelimesidir. Cinsel arzular tavan yapabilir. İngiltere’de ünlü bir şarap markası üzümleri, Ay Akrep burcundan geçerken fermantasyona almaktadır. Dolayısiyle mutfakta da eskitmek ve tadını keskinleştirmek istediğiniz şeyler için de bu pozisyonu kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Buradaki açıklamalar 2018 Gökyüzü Takvimi'nden alıntılanmıştır. İzinsiz alıntılanamaz ve hiç bir şekilde kullanılamaz.

Kitabı e-ticaret sitemizden satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Not:

Değerli astrolojisever,

Gün içerisinde saat saat tüm pozisyonlar, burada açıklamalarıyla verilmiştir. Lâkin bu pozisyonların kişisel haritanızda nerelere dokunduğu hayli önemlidir ve her pozisyonun etki zaman aralığı da farklıdır. Bu yüzden takvimi “günün havasını koklamak” amacıyla kullanabilirsiniz ve kişisel haritanızda dokunacağı yer için de yorum açısından yardımcı olacaktır. Takvimde yer alan saatler pozisyonların "tam" keskinleşme zamanlarıdır. Etki aralıkları maksimum düzey olarak şöyledir (Etki aralıkları değişken olduğundan tüm etkilerin başladığı zamanı görebilmek veya henüz keskinleşmemiş anları önceden bilebilmek için 2018 Gökyüzü Takvimi kitabını edinmelisiniz..):

Güneş’in kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına kadar geçerlidir.

Merkür’ün kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına,

Venüs’ün kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına,

Mars'ın kurduğu açılar 4 gün önce, 3 gün sonrasına,

Jüpiter'in kurduğu açılar 24 gün önce, 18 gün sonrasına,

Satürn'ün kurduğu açılar 60 gün önce, 1 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Chiron’un kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Uranüs’ün kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Neptün’ün kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Pluto’nun kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Ay’ın Boşlukta olduğu saatler bir sonraki burca geçişine kadar sürer.

Bir gök cismi bir burca girdiğinde ise, yazılan yorum bir sonraki burca geçişe kadar geçerlidir.

Gökyüzünün kalitesinden optimum fayda görmenizi dileriz.

 

 

 

Astroloji Akademisi
Astroloji Akademisi on FacebookAstroloji Akademisi on GoogleAstroloji Akademisi on LinkedinAstroloji Akademisi on TwitterAstroloji Akademisi on Youtube
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Türkiye'nin Tek Astroloji Dergisi. Sonbahar sayısı yayında. Satın almak için tıklayın.
+ +