27 Temmuz 2018 Astrolojik Gökyüzü Takvimi

 

 

 

27 Temmuz  00:39 Güneş  Quincunx  Satürn           

Güneş ile Satürn'ün sert açıları altında enerji düşer ve metabolizma yavaşlar. Kalp hastalarının dikkat etmesi gereken bir zaman dilimidir. Kötümserlik ve isteksizliği yenmek güçtür. İşyerinde ve özellikle hukuksal konularda tedbirli olmak gerekir. Baba veya yaşça büyük erkek figürleriyle sorun yaşamamaya çalışın.

 

27 Temmuz  04:16 Güneş  Altın Oran   Neptün           

Hayali bir iyimserlikle dolu zamanlardır. Sularla ilgili mesleği olan kişilerin dikkatli olması gereken bir açıdır çünkü risklidir. Mistik ve ezoterik eğilimler görülür.  Keyfi nedenlere dayanan anestezi, alkol ve ilaç kullanımında tavsiye edilen bir dönem değildir. Bunlara karşı vücut şimdi daha hassas durumdadır. Kalbe dikkat etmek gerekir. Somut dünyaya sıkı sıkı tutunan kişiler için dağıtıcı olacaktır. Biraz rahatlamak, kendini akışa bırakmak için fırsat olarak değerlendirebilirsiniz, zorla rutine uymaya çalışmak fayda getirmeyecektir. Bu dünyadan bir kaçış için fırsat olarak düşünün. Hakkıyla yerine getirildiğinde, akışa uyulduğunda şifa vericidir. Vizyoner düşünceler için değerlendirilmesi gereken bir kaç gün. Kısacası, enteresan niteliklere sahip bir açıdır. Örneğin herkesin farklı renkte gördüğü (mavi-siyah veya beyaz-sarı) meşhur elbise bu açı göklerdeyken ortaya çıkmıştı. Güneş astrolojide “gözler” anlamına da gelmektedir ve Neptün de farklı gerçeklik algıları yaratabilir.

 

27 Temmuz  08:13 Güneş Karşıt  Mars 

Güneş ile Mars'ın sert açıları, ilgili semboliklerde gerilimlidir. Yoğun kardiyo yapmaktan, tartışmaktan kaçınılması gerekir. Ayrıca migren ve kalp hastalıkları olanların önlemini önceden almasında fayda vardır.

 

27 Temmuz  13:41 Ay Kova Burcuna Geçiyor

Ay Kova burcundayken bizi özgür ve farklı, kişisel hissettirecek herşeyde algıda seçicilik yaşarız. Oğlak burcunda sınırlarımızın nerelere uzandığını, neleri aşabildiğimizi ve neleri aşamadığımızı ve bilgeliğimizin sınırlarını görmüştük; artık sıra gerçekçi olan plan ve projeleri hayata geçirmeye gelmiştir. Kova burcu kitleler ve gruplarla ilgili olduğundan projelerinizi çevrenize duyurmak için iyi bir seçim olabilir Kova Ay’ı. Astrolojiyi kullanan büyük şirketler kalabalıkları harekete geçirmek için Kova burcunu kullanırlar, toplum mühendisliği anlamını da içermektedir Kova. Bir ekip çalışmasıyla gerçekleştirilen bilimsel çalışmalarda da Oğlak kadar Kova etkisi bulunur. Bu yüzden klasik yöntemlerle çözemediğiniz her türlü alternatif planı uygulamak için uygun bir zaman diliminde olabilirsiniz. Standartların dışında düşünmek fayda sağlayacaktır. Kova burcu krizlerin ve azınlıkta kalan insan ve olayların da burcudur. Bu konulardaki haberlerin daha fazla görülmeye başladığı zamanlara da denk gelebilir. Ev ve aileye ilişkin planlamalar için uygun günler değildir.

 

27 Temmuz  23:20  Kova Burcunda Marsiyen Ay Tutulması                            

Güneş tutulmaları en temel anlamlarıyla değişimle ilgilidir ve bu tutulma özellikle kitle iletişimi ve sosyal düzenle ilgili değişimleri ve krizleri haber vermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Buradaki açıklamalar 2018 Gökyüzü Takvimi'nden alıntılanmıştır. İzinsiz alıntılanamaz ve hiç bir şekilde kullanılamaz.

Kitabı e-ticaret sitemizden satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Not:

Değerli astrolojisever,

Gün içerisinde saat saat tüm pozisyonlar, burada açıklamalarıyla verilmiştir. Lâkin bu pozisyonların kişisel haritanızda nerelere dokunduğu hayli önemlidir ve her pozisyonun etki zaman aralığı da farklıdır. Bu yüzden takvimi “günün havasını koklamak” amacıyla kullanabilirsiniz ve kişisel haritanızda dokunacağı yer için de yorum açısından yardımcı olacaktır. Takvimde yer alan saatler pozisyonların "tam" keskinleşme zamanlarıdır. Etki aralıkları maksimum düzey olarak şöyledir (Etki aralıkları değişken olduğundan tüm etkilerin başladığı zamanı görebilmek veya henüz keskinleşmemiş anları önceden bilebilmek için 2018 Gökyüzü Takvimi kitabını edinmelisiniz..):

Güneş’in kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına kadar geçerlidir.

Merkür’ün kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına,

Venüs’ün kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına,

Mars'ın kurduğu açılar 4 gün önce, 3 gün sonrasına,

Jüpiter'in kurduğu açılar 24 gün önce, 18 gün sonrasına,

Satürn'ün kurduğu açılar 60 gün önce, 1 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Chiron’un kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Uranüs’ün kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Neptün’ün kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Pluto’nun kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Ay’ın Boşlukta olduğu saatler bir sonraki burca geçişine kadar sürer.

Bir gök cismi bir burca girdiğinde ise, yazılan yorum bir sonraki burca geçişe kadar geçerlidir.

 

Gökyüzünün kalitesinden optimum fayda görmenizi dileriz.

Astroloji Akademisi
Astroloji Akademisi on FacebookAstroloji Akademisi on GoogleAstroloji Akademisi on LinkedinAstroloji Akademisi on TwitterAstroloji Akademisi on Youtube
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Türkiye'nin Tek Astroloji Dergisi. Sonbahar sayısı yayında. Satın almak için tıklayın.
+ +