8 Haziran 2018 Gökyüzü Takvimi

 

8 Haziran 00:26 Ay Koç Burcuna Geçiyor

Koç burcunda seyreden gezegenler çoğunlukla yeni bir başlangıca zemin hazırlarlar, her zaman taze bir enerji, neşe ve ruh durumunda olmaktır Ay Koç. Ne var ki Koç burcu tüm saflığıyla isteklerini diplomatik sözlerle değil de net ve aynen düşündüğü gibi ifade eder ve sonunu düşünmeden, plan yapmadan doğru olduğunu düşündüğü işe kalkışır. Nasıl ki bir bebek arzularını bencilce ifade ediyorsa Koç da aynı o bebek gibi hiç bir art niyet göstermeden olduğu gibidir aslında. O yüzden sık sık toplumsal görgü kurallarıyla başı derde girer. Ay Koç burcundayken ruhumuza tekrar neşe gelir. Daha atak ve enerji dolu oluruz. Duygu ve hislerimiz yeni olana, saf başlangıçlara ve neşeye odaklanır. Temiz enerjili bir Ay kişiye yenilenme fırsatı sunar. Daha önce cesaret veya inisiyatif gerektiren yarım kalmış bir işinizi bu motivasyonlarla tamamlamak için uygun günlerde olabilirsiniz. Ay Koç burcundayken seksüel içgüdüler ve bu nedenle saldırganlık da yükselir. Migreni olanlar bu geçişte ataklara dikkat etmeli. Güneş de bu burcun yücelimi olduğundan gerçek aşkla oldukça fazla ilgisi de vardır, ne var ki daha çok aşkın tutku ve arzu yönünü anlatır ama bu illaki kalıcı bir ilişkiyi haber vermez.

 

8 Haziran 08:09 Mars Kavuşum Güney Ay Düğümü

Geçmişte çözülemeyen problemlerin üstüne gitmek için iyi bir zamandır. Yeni planlar yapılmalı ve inisiyatif ele alınmaya çalışılmalıdır. Geçmişten gelen meseleler ön plandadır. Kaza ve ateşten kaynaklanabilecek sorunlara dikkat. Geleceğe yönelik planlar ve girişimlerde de inisiyatif kullanmak önemlidir. Alışkanlıklarınızla başa çıkabilir, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Sigara, alkol vb. alışkanlıklardan kurtulmak için değerlendirilebilir bir açıdır. Sosyal aktivite anlamı da vardır.

 

8 Haziran 16:31 Merkür Quincunx Pluto

Bu açı altında doğru olmayan fanatik düşüncelerin sıklıkla propagandasının yapıldığı görülür. Hoşgörünün azaldığı, münakaşaların sıklıkla meydana geldiği bir zaman dilimidir. Bu etki altındaki bireyler adete fikirleriyle herkese meydan okuma gayretine girerler. Komplo teorileri, falcılık ve büyücülük, batıl inançlar doruk noktasındadır. Aynı zamanda sözcüklerin dönüştürme gücü.

 

 

 

 

 

Buradaki açıklamalar 2018 Gökyüzü Takvimi'nden alıntılanmıştır. İzinsiz alıntılanamaz ve hiç bir şekilde kullanılamaz.

Kitabı e-ticaret sitemizden satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Not:

Değerli astrolojisever,

Gün içerisinde saat saat tüm pozisyonlar, burada açıklamalarıyla verilmiştir. Lâkin bu pozisyonların kişisel haritanızda nerelere dokunduğu hayli önemlidir ve her pozisyonun etki zaman aralığı da farklıdır. Bu yüzden takvimi “günün havasını koklamak” amacıyla kullanabilirsiniz ve kişisel haritanızda dokunacağı yer için de yorum açısından yardımcı olacaktır. Takvimde yer alan saatler pozisyonların "tam" keskinleşme zamanlarıdır. Etki aralıkları maksimum düzey olarak şöyledir (Etki aralıkları değişken olduğundan tüm etkilerin başladığı zamanı görebilmek veya henüz keskinleşmemiş anları önceden bilebilmek için 2018 Gökyüzü Takvimi kitabını edinmelisiniz..):

Güneş’in kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına kadar geçerlidir.

Merkür’ün kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına,

Venüs’ün kurduğu açılar 2 gün önce, 1,5 gün sonrasına,

Mars'ın kurduğu açılar 4 gün önce, 3 gün sonrasına,

Jüpiter'in kurduğu açılar 24 gün önce, 18 gün sonrasına,

Satürn'ün kurduğu açılar 60 gün önce, 1 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Chiron’un kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Uranüs’ün kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Neptün’ün kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Pluto’nun kurduğu açılar 3 ay önce, 2 ay sonrasına kadar etkilidirler.

Ay’ın Boşlukta olduğu saatler bir sonraki burca geçişine kadar sürer.

Bir gök cismi bir burca girdiğinde ise, yazılan yorum bir sonraki burca geçişe kadar geçerlidir.

 

Gökyüzünün kalitesinden optimum fayda görmenizi dileriz.

 

Astroloji Akademisi
Astroloji Akademisi on FacebookAstroloji Akademisi on GoogleAstroloji Akademisi on LinkedinAstroloji Akademisi on TwitterAstroloji Akademisi on Youtube
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Türkiye'nin Tek Astroloji Dergisi. Sonbahar sayısı yayında. Satın almak için tıklayın.
+ +