30 Ağustos Zafer Bayramı

 

 

Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında, zaferle sonuçlanan Büyük (Jüpiter) Taarruz’u (Venüs ve Mars) anmak için her yıl 30 Ağustos günü kutlanan ulusal bayramdır.

O günlerde taktiği, iş birliğini ve savaşı temsil eden Terazi burcunda kavuşan Venüs ve Jüpiter, yabancılarla mücadele etmeyi temsil eden Yay Mars’ı ile iradeyi ifade eden altmışlık açıyla bağlanıyordu. Savaş için gizli hazırlık yapıldı (Terazi burcundaki Venüs – Jüpiter kavuşumunun Balık antisciası). Ayrıca Atatürk saatler önce fake (Terazi-Balık) bir çay partisi de düzenlemiştir. Herkese davetiyeler gider, tüm düşman kuvvetler için her şey yolundadır, çay partisi vardır, bu gece saldırı yoktur.

Sahte çay partisi sürerken Atatürk cepheye gelir ve Anadolu’nun dış dünya ile bütün telgraf bağlantılarının kesilmesini emreder. Anadolu birdenbire suskunluğa bürünür. Akabinde Mustafa Kemal’e karşı bir isyan başladığı yönünde sahte bir haberin yayılması sağlanır. İstanbul, bu haberini alır ama Anadolu’dan bir türlü başka haber alamamaktadır. Atatürk, daha arazide silahlar konuşmaya başlamadan istihbarat (Balık) ve taktik (Terazi) savaşını kazanmıştır.

Bundan sonra Türk süvari birlikleri (Mars Yay) kendilerine düşen hayatî görevi layıkıyla yerine getirerek savaşın kazanılmasında önemli rol oynayacaktı. Çanakkale ve Sakarya savaşlarında işgalci güçler geri püskürtülürken, bu savaş zaferle sonuçlanan ilk taarruz (saldırı) savaşı olarak tarihe geçmiştir. Aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat komuta ettiği savaşlardandır.

İLGİLİ YAZI:  Kepler'in Uykusu

Hava Kuvvetlerinin (Mars ve Jüpiter) ülke savunmasında önemli bir yeri olması nedeniyle, Tayyare Cemiyeti de 30 Ağustos tarihini “Tayyare Bayramı” olarak da adlandırmıştır.

Güney Ay Düğümü ise 0 derece Koç burcunda, bu toplumsal olayın her yıl tekrar tekrar anılacağını ifade etmekte.

 

Devrim Dölen
3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır.

Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir…


Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları:

Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri

2020 Gökyüzü Takvimi

2019 Gökyüzü Takvimi

2018 Gökyüzü Takvimi

Zodyak Astroloji Dergisi

Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji

Asteroid Sözlüğü (Program)

Bitkiler: Astroloji & Mitoloji

Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler

Temel Seviye 2: Burçlar

Temel Seviye 3: Evler

Temel Seviye 4: Açılar

2015 Gökyüzü Takvimi
Devrim Dölen on EmailDevrim Dölen on FacebookDevrim Dölen on GoogleDevrim Dölen on InstagramDevrim Dölen on LinkedinDevrim Dölen on TwitterDevrim Dölen on Youtube

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Türkiye'nin Tek Astroloji Dergisi. 2021 Yaz sayısı (20) yayında. Satın almak için tıklayın.
+ +