Güneş’in Bazı Yüklemleri

 

Güneş astrolojide 9. evin hakimidir.

Öz'ü, spontanlığı, liderliği, enerjiyi, saflığı ve neşeyi anlatan Koç burcunun yücelim yöneticisidir. Onur, gurur, liderliği, kişilik geliştirmeyi, sağlığı ve dürüstlüğü anlatan Aslan burcunun da klasik yöneticisidir.

 

Bazı yüklemleri:

……….. hissediyorum (Klasiklerde: spiritus olarak geçer, örneğin vicdan veya aşk gibi).
……….. farkındayım (Algısal) / şuur sahibiyim.
……….. uyanıyorum. (Fizikî ve ruhanî aydınlanma)
……….. kişiliğimi ortaya koyuyorum (Bireysellik / bağımsızlık).
……….. başarılıyım / saygınım (İstikrarın verdiği güven).
……….. enerji durumum.
……….. sağlık durumum.
……….. motive oluyorum / ediyorum.
……….. babam (Sadece gündüz doğanlarda)
……….. yaratıcıyım.
……….. tahmin ediyorum / öngörüyorum.
……….. aydınlatıyorum (Soyut konular ve fizikî ışık temsilcisi).
……….. adilim (Tüm kadim kaynaklarda adaletin koruyucusu olarak görüldü)
……….. dürüstüm.

 

Tüm karanlık yönler ise bu yüklemlerin çoğunlukla eksikliği veya aşırılığıdır, şunlar gibi:

……….. sağlıksızım.
……….. motive olamıyorum.
……….. kişiliğimi ortaya koyamıyorum.
……….. tahmin yapamıyorum.
……….. aşkın kavuran yönü…
……….. aşırı bireysellik, baskınlık, diktatörlük.

gibi….

 

Ek not: Bir şeyin (gök cismi veya burç) hiç bir zaman "saf veya arî" arketipini göremeyiz, bunların tümü bir haritada farklı farklı şekillerde adetâ dokunmuştur. Ama gene de dengesiz bir Güneş'e Hitler'i örnek verebiliriz, bir çok Güneş gölgesine sahipti (olumlu Güneş özelliklerine de ek olarak elbette, mesela yaratıcıydı):

– Sağlıksızdır, hastalık hastası ve ilaç bağımlısıdır.
– Baba problemlidir (Hitler gündüz doğumlu), babası alkolik ve sadistti (Boğa Güneş'i idi, gölgeleri için tıklayınız: Boğa Burcu).
– Depresifti.
– Diktatördü.
– Farkındalıksızdı, hatta bir lider olarak emrindeki kişilerin yaptığı bir çok şeyden haberi olmamıştı.

İLGİLİ YAZI:  Güneş ve Altın

 

Güneş'in günümüzde deforme olmamış (Babîl ve Mısır) şekli böyle…

 

 

Devrim Dölen
3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır.

Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir…


Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları:

Astroloji Eğitimi 2

Astroloji Eğitimi 1

Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri

2022 Gökyüzü Takvimi

2021 Gökyüzü Takvimi

2020 Gökyüzü Takvimi

2019 Gökyüzü Takvimi

2018 Gökyüzü Takvimi

Zodyak Astroloji Dergisi

Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji

Asteroid Sözlüğü (Program)

Bitkiler: Astroloji & Mitoloji

Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler

Temel Seviye 2: Burçlar

Temel Seviye 3: Evler

Temel Seviye 4: Açılar

2015 Gökyüzü Takvimi
Devrim Dölen on EmailDevrim Dölen on FacebookDevrim Dölen on GoogleDevrim Dölen on InstagramDevrim Dölen on LinkedinDevrim Dölen on TwitterDevrim Dölen on Youtube

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın