Suudi Arabistan

 

 

Zodyak Astroloji Dergisi'nin 7. sayısında Ay'ını konu ettiğimiz bir ülke Suudi Arabistan. Bir kaç haftadır da Astroloji Akademisi derslerinde inceliyoruz (hatta sınav sorusu oldu). Su kaynakları olmadığı için suya ihtiyaç duyan (Ay) bir ülke ve suyunu yer altından (4. ev Ay'ı kare Pluto) ve deniz suyundan (Balık ve Neptün karesi) elde ediyor. Ay elbette kadınlar da demek. Pasifize olmuş (Balık) kadınları da görüyoruz bu haritada.

Şu ara gerilemekte olan Satürn de natal Chiron'unun üstünden geçiyor. Chiron yaralayıcı bir gök cismi. (Bir örneği için bkz: https://www.astrolojiakademisi.com/senol-gunes-de-saturn-duragindan-nasibini-aldi/ ) Üstelik durum bununla da bitmiyor. Arabistan'ın Oğlak Güneş'i ve yanık Satürn'ü üzerinden de Pluto geçiyor. Bu pozisyona 2010 yılında Suriye maruz kalmıştı. (2011'de yapılan tahminler ve tarihler için bkz: https://www.astrolojiakademisi.com/misir-husnu-mubarek-ve-omer-suleyman/ ) Şimdi aynı saat Arabistan için çalışıyor. Ne var ki her aynı transit her harita için aynı şeyleri vaad etmez herkesin bildiği üzere. 

Burada bulunan Güneş elbette lider. Salman o koltukta çok fazla oturamaz zira genel olarak Arap toplumları intikam ve entrika üzerine medeniyet inşaa etmişlerdir. Muhammed bin Salman daha iktidara gelmeden her kesimden çok ciddi anlamda düşman bir kitle yarattı. Bu durumu, gökyüzü konumları eşliğinde önemli ve kritik zamanlarda (değişim zaman alacaktır) olduğunu söyleyebiliriz.

Ne var ki diğer liderlerin aksine (Hüsnü Mübarek, Ömer Süleyman, Esed gibi) Salman'ın doğum tarihinin doğru olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden üstte verdiğim linkteki kadar keskin bir tahmin yapabilmek ne yazık ki çok da mümkün değil. Çünkü teokratik ülkelerde her zaman liderin haritası ön plana çıkmaktadır. Elbette yine de göstergeler ortada ve doğum tarihi doğru ise göstergeler daha fazla ortada…

İLGİLİ YAZI:  Dünya Astrolojisi (Mundane) Uzmanlık Sınıfı (30 Temmuz Perşembe Online)

 

Not: Elbette ülke bazı reformlar da içinde. Kadınlarla ilgili konular, sinema vb. Yine aynı sembolikler üzerinden bunlar da izlenebilir.

 

Edit: Bu yazının yayınlandığı günde Suudi Arabistan'ın başkentinde silah sesleri duyuldu. Saray daha sonra bir drone'un düşürüldüğünü açıkladı. Görüntüleri izlemiş (sosyal medyaya yansıyabilenleri elbette çünkü ülkede her şey halka sansürlü) birisi olarak 53 dakika kesintisiz süren çatışma herhalde bir drone için olmasa gerek diye düşündürüyor. Üstelik sesler sadece silah seslerinden de oluşmuyor, havan topuna benzeyen daha iri silahların sesi de duyulabiliyor. Astrolojik göstergeler de çok açık olunca Arabistan'ın bu açıklaması oldukça komik duruyor. Ne diyelim. Hiç bir ülke zaaflarının bilinmesini istemez ve güçsüz görünmek istemez. Siyaseti sembolize eden Terazi her zaman Balık burcuna yansıyacak dünya döndükçe… Ve değişim yaşamın ayrılmaz bir parçası olarak kalacak. 

 

 

Devrim Dölen
3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır.

Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir…


Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları:

Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri

2020 Gökyüzü Takvimi

2019 Gökyüzü Takvimi

2018 Gökyüzü Takvimi

Zodyak Astroloji Dergisi

Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji

Asteroid Sözlüğü (Program)

Bitkiler: Astroloji & Mitoloji

Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler

Temel Seviye 2: Burçlar

Temel Seviye 3: Evler

Temel Seviye 4: Açılar

2015 Gökyüzü Takvimi
Devrim Dölen on EmailDevrim Dölen on FacebookDevrim Dölen on GoogleDevrim Dölen on InstagramDevrim Dölen on LinkedinDevrim Dölen on TwitterDevrim Dölen on Youtube

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Beklenen Astroloji Eğitimi Serisinin İlk Kitabı Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın