Venüs Yengeç Burcunda – Besin & Diyet

 

Beslenme düzenini, (vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri temsil ettiği için) Ay ve Yengeç burcu sembolize ediyor. Ay hormonlar (insülin mesela), su ve vücut sıvıları, örneğin mukus da demek. Yengeç burcunun yücelim yöneticisinin Jüpiter olduğunu da hatırlayalım. Jüpiter medikal astrolojide karaciğer ve yağ depo etmeden sorumlu.

 

Venüs ise “kendisine çekme” prensibi hatırlarsanız (Bkz: Boğa Burcu). Balık yücelimiyle evrimsel olarak bilmediğimiz, arkaplan mekanizmaların da bastırması; güzel kokuyor, tadı güzel vb. Ne oluyor? Yiyorsunuz. Çünkü vücut tembeldir, kolayına geleni (Venüs) seçer. Örneğin yağ asidi yakmak yerine karbonhidratı yakar (ketojenik beslenenler hariç), o da olmadı kaslara saldırır, yeter ki glikojen depoyla uğraşmak zorunda kalmasın.

 

Hah, şimdi bunları niye anlattım? Venüs Yengeç burcunda şu ara ve 14 Haziran 2018’e kadar da bu burçta kalacak: Vücudun gerçekten ihtiyacı olan besinlere ve suya, sıvılara olan eğilimi artacak. Venüs kendi halinde bırakılırsa tek başına 1 cheesecake götürebilen, brokolinin yüzüne bakmayan yuvarlak hatlı güzelimiz. Ama bu süreçte hazır Yengeç burcundayken damak tadınızı ve kokuları takip etmek gerçekten ihtiyaç olan gıdalara yönelebilmek, vücudu dinlemek daha kolay ve önemli farkındalıklar oluşturabilir. Canınızın normalde istemediği besinleri eğer ister duruma gelirseniz bu çok önemli. içinde vücudun ihtiyaç duyduğu bir şey var!

 

Tabi yücelim yöneticisinin Jüpiter olduğunu unutarak karikatürdeki gibi sezon finali yapmamaya, aşırıya kaçmamaya çalışın.

İLGİLİ YAZI:  Doktorlar Astrolojiden Faydalansın

 

 

 

 

 

Devrim Dölen
3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır.

Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir…


Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları:

Astroloji Eğitimi 2

Astroloji Eğitimi 1

Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri

2022 Gökyüzü Takvimi

2021 Gökyüzü Takvimi

2020 Gökyüzü Takvimi

2019 Gökyüzü Takvimi

2018 Gökyüzü Takvimi

Zodyak Astroloji Dergisi

Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji

Asteroid Sözlüğü (Program)

Bitkiler: Astroloji & Mitoloji

Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler

Temel Seviye 2: Burçlar

Temel Seviye 3: Evler

Temel Seviye 4: Açılar

2015 Gökyüzü Takvimi
Devrim Dölen on EmailDevrim Dölen on FacebookDevrim Dölen on GoogleDevrim Dölen on InstagramDevrim Dölen on LinkedinDevrim Dölen on TwitterDevrim Dölen on Youtube

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın